Sakarya Adapazarı Büyükşehir Belediyesi 2014 Başkan Adayları

Sakarya Adapazarı Büyükşehir Belediyesi 2014 Başkan Adayları

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi LOGO1 600 Sakarya Adapazarı Büyükşehir Belediyesi 2014 Başkan Adayları

 

 

SÜLEYMAN DİŞLİ AKP 2014 Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı

images 6001 Sakarya Adapazarı Büyükşehir Belediyesi 2014 Başkan Adayları

Özgeçmişi;

1962, Sakarya ili Kamışlı köyünde doğdu. İlköğretimini Arifiye Neviye İlkokulunda, Orta ve Lise eğitimini Adapazarı’nda tamamladı. İktisat Fakültesi mezunu olan Dişli, bir süre serbest ticaret yaptıktan sonra 1996 yılında Adapazarı Belediyesi’nde İdari İşler Başkan Yardımcısı oldu.

Sırasıyla Belediye Teftiş Kurulunda müfettişlik, Büyükşehir Belediyesinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü. 28 Mart 2004 tarihinde Adapazarı Belediye Başkanlığına seçildi.

Beş yıllık başarılı bir hizmet döneminden sonra 2009 yılında yapılan Mahalli İdari seçimlerinde yeniden Belediye Başkanlığına seçilen Süleyman Dişli, evli ve beş çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

AHMET TUFAN DEMİRCİOĞLU MHP 2014 Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı

url 6005 Sakarya Adapazarı Büyükşehir Belediyesi 2014 Başkan Adayları

Özgeçmişi;

1954 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini sırasıyla Karaağaçdibi Büyük Gazi İlkokulu, İstanbul Tarhan Koleji ve Özel Moran Lisesi’nde tamamladı.

Yükseköğrenimini, 1977 yılında kazandığı Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla İngiltere Leicester Polytechnic Textile bölümünü tamamladı ve tekstil mühendisliği diplomasını aldı.

1994 yılına kadar aile şirketleri olan Demircioğlu Tuğla ve Kiremit Fabrikasında toprak sanayiciliği yaptı. Daha sonra inşaat sektörüne geçiş yaparak Demircioğlu İnşaat Limitet Şirketini kurdu ve Sapanca, Kırkpınar, Adapazarı’nda çeşitli projeler gerçekleştirdi.
Siyasi hayatına ise 1994 yılında Anavatan Partisi (ANAP) Adapazarı belediye başkan
aday adaylığı ile adım attı. Aday adaylığı döneminde Adapazarı için düşündüğü projelerin bir kısmının yapılmış olması, bir kısmının da bugün hala gündemde olup konuşuluyor olması vizyonunu ortaya koyması bakımından önemlidir.
2010 – 2013 yılları arasında üst üste iki dönem Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Bu dönemde Türkiye’de ilk defa bir sivil toplum kuruluşunda halkı aydınlatacak, ev hanımlarını meslek sahibi yapacak
sertifikalı kurslar açtırdı ve kurslar hala devam etmektedir. Deprem ve sel felaketine uğrayan Somali ve Haiti gibi devletlere halkımızın katkılarıyla Türk Kızılay’ı aracılığıyla yardım yapılmasını organize etti.
Evli, iki çocuk ve bir de torun sahibi olan Demircioğlu, Adapazarı ilçemizde ikamet etmektedir.

MELAHAT ÜZGÜN ÇAKIR BBP 2014 Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı

melahat melahat 600 Sakarya Adapazarı Büyükşehir Belediyesi 2014 Başkan Adayları

 

Özgeçmişi;

1958 yılı SAKARYA doğumlu olan Sayın Çakır Sakarya İlkokulunda İlköğretiminin ardından 1973 yılında Avusturya Viyana’ya gitti. Burada Güzellik Uzmanlığı alanında kurslara katılarak bu kursları başarıyla tamamladı. 1985 – 2003 yılları arasında Viyana’da ilk Türk Kuaför ve Güzellik salonunu hizmete açtı. 2000 yılında Viyana’da ‘YILIN İŞ KADINI’ seçildi. 30 yıl yaşamış olduğu Avrupa hayatına nokta koyarak 2005 yılında memleketi Sakarya’ya yerleşti. Mart 2009 mahalli yerel seçimlerinde ‘İKİZCE MÜSLİM MAHALLESİ MUHTARI’ seçildi. Sorumluluk şuuru içinde mahallesinde birçok önemli işleri ve projeleri hayata geçirdi. Mücadeleci ve azimli bir karaktere sahip olan ÇAKIR, yapılan yanlışlara, alınan yanlış siyasi kararlara vesaire ‘DUR’ demek için muhtarlık görevinin yanında 2012 yılında BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ ADAPAZARI İLÇE BAŞKANI oldu. Aynı yıl içinde ‘SAKARYA MUHTARLAR DERNEĞİ’nde Disiplin Kurulunda görev aldı. 30 Mart 2014 mahalli yerel seçimler de Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ tarafından Büyük Birlik Partisi ADAPAZARI Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Sayın ÇAKIR evli ve dört kız çocuğu annesidir. Viyana’da ilk Türk Kuaförünü ve güzellik salonunu hizmete açan, Mahallesinin ilk kadın muhtarı olan, Adapazarı İlçesinin tek bayan muhtarıdır.

URL: http://www.sakaryaadapazari.com/sakarya-adapazari-buyuksehir-belediyesi-2014-baskan-adaylari/

Yazan - Şub 6 2014. Kategori Haber. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes